VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ’IN 10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

        Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan 'Engelliler Haftası' engelli bireylerimizin haklarına dikkat çekilmesi açısından son derece büyük önem arz etmektedir.
 
        Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarının sağlanması ve hayat şartlarının iyileştirilmesi, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın asli görevidir.
 
        Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin bir sorunu olmaktan ziyade, hepimizi ilgilendiren toplumsal bir olaydır. Engellilerimizin temel hak ve özgürlüklerden faydalanmasını sağlamak, sahip oldukları saygınlığını arttırmak ve yaşam sevincini daha da yükseltmek için devletimizin son yıllarda engelli vatandaşlarımızın sorunlarını gidermeye yönelik çok ciddi çalışmaları olmuştur.
 
        Engelli vatandaşlarımıza destek olarak, onların yanında olmak, bir gönül işidir. Unutulmamalıdır ki; her sağlıklı bir insan aslında bir gün engelli olmakla karşı karşıya kalabilir.
 
        Bu nedenle engelli kardeşlerimizin taleplerini ve ihtiyaçlarını doğru tespit etmek, seslerini daha çok duymak, sorunlarına kalıcı çözümler üretmek, toplumsal bağlarımızın güçlenmesine önemli katkıları olacaktır.
 
        Bu duygu ve düşüncelerle “engellerin kaldırıldığı” bir dünya için her sağlıklı bireyin engellilerimiz için daha çok çaba göstermesini dilerken, hayattan kopmayıp “ben de varım” diyerek yaşam mücadelesi veren tüm engelli vatandaşlarımızın 'Engelliler Haftası' kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.
 
Kaynak:http://www.adana.gov.tr/10-
 
İSAY2 Galeri