VALİ DEMİRTAŞ, ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANINI VE MUTLULUĞUNU PAYLAŞTI

 

        2016-2017 eğitim-öğretim döneminin yarı yılının tamamlanmasıyla Adana genelinde 469 bin 809 öğrenci karne heyecanı yaşarken, Vali Mahmut Demirtaş, Gönül Ferhat Baykara İlkokulu'nda düzenlenen törende öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.

 

        Gönül Ferhat Baykara İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtımı törenine Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Çukurova Kaymakamı Dr. Mehmet Ali Özkan, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

        Öğrencilerle sohbet eden ve karnelerini dağıtan Vali Demirtaş, yaptığı konuşmada "Ellerinize, emeğinize sağlık. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Geleceğimizi inşa etmemiz için çocuklarımızı ve gençlerimize en iyi yetiştirmemiz ve eğitmemiz gerekiyor. Adana’da bin 121 resmi ve 153 özel olmak üzere toplam bin 274 okul, 437 bin 415 resmi okullarda, 32 bin 394'ü özel okullarda olmak üzere toplam 469 bin 809 öğrencimiz bugün karne sevinci yaşadı. Bizlerde onların sevinçlerini ve mutluluklarını paylaştık. Öğrencilerimize iyi bir tatil diliyorum" dedi.

 

        Karne dağıtımın gerçekleştirildiği Gönül Ferhat Baykara İlkokulu'nda öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılanan ve öğretmenleri emeklerinden dolayı kutlayan Vali Demirtaş, öğrencilere karnelerini vererek, tebrik etti.

 

 
İSAY2 Galeri