ŞEHİT PİYADE UZMAN ÇAVUŞ GÖKHAN KILIÇ,  DÜZENLENEN TÖRENLE TOPRAĞA VERİLDİ

 

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye'nin kuzeyindeki El-Bab bölgesinde terör örgütü DEAŞ ile yaşanan çatışmada Şehit olan Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kılıç, memleketi Adana'da son yolculuğuna uğurlandı.

 

Şehit Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kılıç’ın naaşı, Yüreğir ilçesi Sarıçam Mahallesi'ndeki baba evinde helallik alındıktan sonra Sabancı Merkez Camisi'ne getirildi.

 

Şehit Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kılıç için Merkez Camii’nde düzenlenen törene, Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İncirlik 10. Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral İsmail Günaydın, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Adana Eski Milletvekili Necati Çetinkaya, Kaymakamımız Dr. Mehmet Ali Özkan, askeri erkan, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

 

Şehit ailesi ve yakınlarının gözyaşları arasında İl Müftüsü Hasan Çınar tarafından kıldırılan cenaze namazı ve okunan Kur’an-ı Kerim ve dualar eşliğinde Asri Mezarlığı Şehitliği’nde toprağa verildi.

 

Vali Mahmut Demirtaş, defin töreninin ardından şehidin tabutuna sarılı olan Türk Bayrağı’nı şehidin babası Mehmet Kılıç’a teslim ederken Allah’tan sabır dileyip, başsağlığı temennisinde bulundu.

 

 
İSAY2 Galeri