ŞEHİT PİLOT YÜZBAŞI SERHAT SIĞNAK, SON YOLCULUĞUNA DUALARLA UĞURLANDI
 
Şırnak’ın Uludure İlçesi’nde terör örgütü ile mücadele esnasında askeri helikopterin yüksek gerilim hattına çarpması sonucu şehit olan Pilot Yüzbaşı Serhat Sığnak, Adana’da düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna dualarla uğurlandı.
 
Adana Havalimanına getirilen Şehit Pilot Yüzbaşı Serhat Sığnak’ın naaşı buradan Çukurova İlçesi Huzurevleri Mahallesindeki baba evine getirilerek, helallik alındı.
 
Babaevinin ardından Sabancı Merkez Camii’nde Şehit Pilot Yüzbaşı Serhat Sığnak’ın cenaze namazı kılındı.
 
Daha sonra Asri Mezarlık’ta bulunan Garnizon Şehitliği’ne getirilen Şehit Pilot Yüzbaşı Serhat Sığnak’ın naaşı, okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan duaların ardından gözyaşları arasından defnedildi.
 
Defnin ardından AB Bakanı Ömer Çelik, şehidin babası Hayati Sığnak’a, Şehit Pilot Yüzbaşı Serhat Sığnak’ın naaşına sarılı olan Türk Bayrağı’nı öperek teslim edip, Allah’tan sabır dileyerek, “Milletimizin başı sağolsun” dedi.
 
Şehit Pilot Yüzbaşı Serhat Sığnak için düzenlenen törene Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekili Tamer Dağlı, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan ATINÇ, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Kaymakamımız Dr. Mehmet Ali Özkan, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehidin ailesi ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Kaynak: http://www.adana.gov.tr/sehit-signak
 
İSAY2 Galeri