Şehit Oruç Kardeşlerin Ailesinden Kaymakam Özkan’a Teşekkür Ziyareti
 
Şehit Özel Harekât Polisleri Ahmet Oruç ve Mehmet Oruç’un babası Hacı Ali Oruç, annesi Sanem Oruç ve ağabeyleri Mustafa Oruç, Kaymakamımız Dr. Mehmet Ali Özkan’ı makamında ziyaret ettiler.
 
Şehit Oruç Kardeşlerin ailesinin ziyaretinde, Devletin her zaman yanlarında olduğunu hissettiklerini, başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş, tüm devlet büyüklerine ve Kaymakamımız Dr. Mehmet Ali Özkan’a şahsı nezdinde teşekkür ederek, “ Sizler her zaman yanımızda oldunuz. Bizleri yalnız bırakmadınız. Devletimiz ve Milletimiz için canımızı vermeye hazırız.” İfadelerini kullandı.
 
Kaymakam Özkan, “15 Temmuz da hiç kimsenin hayal bile etmeyeceği, arzu bile etmeyeceği bir menfur hadise yaşandı. 15 Temmuz gecesi yaşanan bu menfur olay, milletimizin sokakları, caddeleri, meydanları, havaalanlarını Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla anında sel misali doldurması, tepkisini göstermesi ve gövdesini o hainlerin silahlarına karşı siper etmesiyle def edildi. İnşallah bir daha böyle bir hadise yaşamayız. Tabi milletimizin hafızasında, milli hafızada bu 15 Temmuz hadisesi derin bir iz bıraktı. Çanakkale de yaşanan istiklal harbi bizim için nasıl unutulmazsa, 15 Temmuz olayları da unutulmayacak. 7’den 70’e her kesimden bütün milletimizin hafızasında bu olayda yerini aldı. 15 Temmuz’un ilk şehitlerinden olan Oruç kardeşler de tarihe adı geçen kahramanlar listesinde yerini aldı. Tekrardan aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun.” Dedi. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin, Allah bütün ailelere sabırlar versin, Allah bizleri de şehitlerimizin yolundan ayırmasın. Çünkü onlar 15 Temmuz gecesi bu milletin dirayetini, bu milletin gücünü bütün dünyaya gösterdiler. Onlar aslında bu milletin yolunu aydınlattılar, geleceğimizi aydınlattılar.” sözünü hatırlatarak ne kadar hayırlı evlat ailesi olduğunu ifade eden Kaymakam Özkan, Oruç ailesine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
 
İSAY2 Galeri