SABAH NAMAZINDA BULUŞTULAR BİSİKLETE KAVUŞTULAR
 
Çukurova Müftülüğüne bağlı Uluyol Camii’nde örnek bir projeye imza atıldı.
 
Adana Çukurova Müftülüğüne bağlı Uluyol camiinde 40 gün aralıksız sabah namazını Camide kılan 25 çocuk hediye bisikletlerini aldı.
 
            Çocukların büyük ilgi gösterdiği proje hem Türkiye’nin dört bir yanından destek gördü hem de örnek oldu. Yeni ödül programlarının başlatılacağını da müjdeledi.
 
"Bisiklet Hediye " sloganıyla başlatılan proje kapsamında 40 gün aralıksız sabah namazını camide kılan çocuklara bisiklet hediye sözü verilmişti. Çukurova Müftülüğünün öncülüğünde yapılan proje sinde çocuklar bisikletlerine bugün kavuştu.
 
25 ÇOCUK ÖDÜLLENDİRİLDİ
 
Uluyol Camii’nde düzenlenen törene Kaymakamımız Dr. Mehmet Ali Özkan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Adana il müftüsü Hasan Çınar, Çukurova Müftüsü Hüseyin Gün, Yüreğir Müftüsü  Celal Büyük, Kurttepe İman Hatip Lisesi  Müdürü  Recep Yörür, Emekli Müftü Mehmet Barış, Daire amirleri, Din görevlileri, çeşitli STK temsilcileri, Muhtarlar, Öğrenciler, Veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Dün sabah namazıyla 40. gününü dolduran çocuklar namazın ardından bisikletlerine kavuştu. Bir gün dahi sabah namazını aksatmadan camiye devam eden 25 çocuk hediye plaket ve bisiklet almanın heyecanını yaşadı.
 
TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU
 
Türkiye çapında örnek bir projeye imza attıklarını belirten Uluyol Camii İmam Hatibi Adil Satan, "Çocukları camiye alıştırmak, cemaat ile bağlarını güçlendirmek ve namaza alıştırmak için ne yapabiliriz diye düşündüklerini böyle bir proje başlatalım fikri doğduğunu belirti. Duyurusunu yaptık. Büyük ilgi gördü. Çocuklarımızın camiye gelmesi onlardan çok bizleri  Cami cemaati ve çocukları sevindirdi. Zamanla hevesleri geçer, camiye gelmeyi bırakırlar diye düşünenlerin aksine hiç aksatmadan camiye geldiler. 40 gün aralıksız sabah namazına katılan evlatlarımız hediye bisikletlerini aldılar. Türkiye’nin dört bir yanından biz de bisiklet gönderelim diyenler oldu. Farklı camilerde benzer uygulamanın başlatıldığını duyduk. Eğer evlatlarımızın kalbine camiyi, aklına namazı nakşedebilmişsek ne mutlu bize. İnanıyorum ve dua ediyorum ki ölünceye kadar hiç namazını aksatmayan örnek müminlerden olacaklar. İşte bizim için asıl hediye de bu olacak inşallah" dedi.
 
Kaymakam Özkan, Çocukların Cami’ye alıştırılmasında projenin etkili olduğunun görüldüğünü ve İnşallah bu çocukların namazlarına daha bir içten sahip çıkarak devam edeceklerini ifade etti. Çocukların Cami’lere kazandırılmasında bu tür etkinlik ve hediye projelerinin yaygınlaştırılması gerektiğini, böyle de çocukların kötü alışkanlık ve madde bağımlılığından uzaklaşmasında vesile olacağını söyledi.
 
Ayrıca Mahalle bulunan Şehit Uzman Çavuş Tolga Özdinç ile şehit polis memuru Adem Oğuz ve 15 Temmuz Tiyatrosunda Oynayan Muhammed Tiyek adına üç çocuğa bisiklet verilerek şehit aileleri onura edilerek, 25 çocuğa bisikletleri teslim edildi.
 
İSAY2 Galeri