“OKUYUP YAZACAĞIZ” PROJESİ HUZUREVLERİ ETKİNLİĞİ
 
 Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde gerçekleştirilen ve Kaymakamımız Osman Sarı’nın katılımıyla “Okuyup Yazacağız” projesiyle ilgili Şehit Kr. Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde okuma yazma kursu açılışı yapıldı.
 
 Kaymakam Sarı, okuma yazmanın yaşı olmadığını ve hangi yaşta olursa olsun okumanın beden ve ruh sağlığı için gerekli olduğunu, bunun bir heves ve istek olduğunu, bilgi, beceri ve tutumlar temel alınarak yeni bilgi, beceri edinmeleri ve tutum geliştirmeleri için bu projenin biçilmiş kaftan olduğunu, kurslara katılmak için en yakın halk eğitimi merkezine başvuru yapılmasının yeterli olduğunu, kursun açılması için katılımcı sayısı şartı olmadığını belirterek katılımcılardan da herhangi bir ücret talep edilmediğini, Tübitak 4006 Projesi Kapsamında 60 Öğrencilerinin 60 Huzurevi Sakinine Haftada 2 Saat Olmak Üzere 4 Hafta boyunca kısa hikâyelerden oluşan Sesli Okuma Etkinliğinin de bugün başlatıldığını ifade ederek huzurevi sakinlerinin her şeyin en iyisine layık olduklarını vurguladı. Ayrıca açılışın sonunda okuma yazma bilen vatandaşlara kitaplar dağıtılarak, okuma alışkanlığının sürekliliğine vurgu yapıldı.
 
Açılışta İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Dağlı, Huzurevleri Muhtarı Mustafa Karaçor, kurum yetkilileri, huzurevi sakinleri ve sesli okuma etkinliğini gerçekleştirecek öğrenciler hazır bulundu.
 
İSAY2 Galeri