KAYMAKAM SARI’NIN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
 
19 Mayıs 1919; Türk Milleti’nin bağımsızlığına atılan ilk adımı, aynı zamanda milletimizin birlik ve beraberlik içinde bağımsız olarak onuruyla yaşama kararlılığının ilan edildiği gündür.
 
Sömürgeci güçlerce dayatılan esaret altındaki bir geleceği reddeden “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararının kurtaracağına” inanan Atatürk, Cumhuriyet’le taçlanacak bağımsızlık mücadelesini bugün başlatmıştır. Türk Milleti de hürriyetini zincire vurmak isteyen işgal ve çıkar planlarına karşı amansız bir mücadele vermiş, al bayrağımızı Anadolu’nun her köşesinde bir daha inmemek üzere tüm ihtişamı ile dalgalandırmıştır.
 
Türk Milleti’nin bağımsızlığı için Samsun’da atılan ilk adımın 99. yıl dönümünü ilk günkü gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Bundan dolayı geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, milletimizin kurtuluşunu ve devletimizin kuruluş mücadelesini en iyi şekilde öğrenip bundan dersler çıkarmalı; ülkesine ve milletine karşı sorumluluklarını bilen, idealleri yüksek, bilinçli bir nesil olarak yetişmelidir. Gençlerde oluşan bu bilinç, aziz Cumhuriyetimizin bekasını daha da güvenceye alacaktır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.
 
 
İSAY2 Galeri