KAYMAKAM ÖZKAN'DAN ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE İFTAR YEMEĞİ
 
Sayın Kaymakamımız Dr. Mehmet Ali Özkan, Kaymakamlığımızca düzenlenen iftar yemeğinde, Şehit Aileleri, Gaziler ve vatandaşlarımız ile bir araya geldi.
 
Park Zirve'de düzenlenen iftar yemeğine Sayın Kaymakamımız Dr. Mehmet Ali Özkan ve Eşi Tülin Özkan, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı yerine Per. Albay İmdat Çeçeli, İl Jandarma Komutanı J. Albay Fatih Yılmaz, 1. İdare Mahkemesi Başkanı Mehmet Torun, 3. İdare Mahkemesi Başkanı Ferhat Metin, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Ramazan Çırak, Kamu ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Mahalle Muhtarları ile Şehit Aileleri, Gaziler ve vatandaşlarımız katıldı.
 
Kaymakam Özkan, “Gaziler ve Şehit yakınlarının buluştuğu bu mübarek Ramazan akşamında teşrifleriyle gecemizi onurlandıran siz saygıdeğer misafirlerimize hoş geldiniz der en derin saygılarımı sunuyorum. Bugün burada olan ve gerekse bulunmayan tüm gazilerimize en derin şükranlarımı ifade ediyorum. Vatanları, Bayrakları ve Milleti için fedakârca vazife yapmış gazilerimiz ve bu uğurda ebediyete intikal etmiş başta 15 Temmuz Şehitleriniz olmak üzere bütün Şehitlerimiz bizim iftihar vesilemizdir ve her zaman da öyle kalacaktır. Vatandaşları için canlarını feda etmiş, Peygamberlik makamından sonraki en yüksek mertebeye ulaşmış şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, hürmetle ve minnetle yâd ediyorum. Kuşkusuz şahadet mertebesine ulaşmak ne kadar ulvi bir derece ise, arkada kalanlar için de sabretmek, metanet etmek, rızai ilahiyeye teslim olmak da o kadar büyük o kadar ulvi bir derecedir. Kur'an-ı Kerim yani ilahi mesaj bize o şehitlerin ölmediklerini, yaşadıklarını, bizim bunu hissedemeyeceğimizi, anlayamayacağımızı, Allah katında onların rızıklandırıldıklarını bildirmektedir. İşte onlar derecelerin en üstününe ulaştılar ve Rabbimizin rızkıyla rızıklanıyorlar. Bunun bilinciyle bunun şuuruyla bizler de onların o mübarek mertebelerine layık olmak için özellikle de onların o aziz hatıralarını yaşatmak için, onların mirasına sahip çıkmak için tam bir hürmet ve tam bir hassasiyet içinde olmaya azami özen göstermekteyiz. Şu da iyi bilinmektedir ki bu vatan bizlere her şeyden önce şehitlerimiz ve gazilerimizin emanetidir. Ortak acılarda bir araya gelemeyen insanların müşterek gelecek umutlarını da diri tutamayacakları bir gerçektir. Bu duygularla hep beraber Türkiye olarak aydınlık yarınlara yürümemiz dileğiyle sözlerime son verirken mübarek Ramazan-ı Şerif'in hepimiz için hayırlara, rahmet, bereket ve mağfirete vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Bir kez daha Gazilerimize şükranlarımı ifade ederken tüm Şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyor, siz değerli misafirlerimize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi.
Sayın Kaymakamımız Dr. Mehmet Ali Özkan iftar yemeğinde Eşi Tülin Özkan ile birlikte vatandaşların, gazi ve şehit ailelerinin bulunduğu masaları tek tek ziyaret ederek, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın selamlarını iletti ve onlarla sohbet etti.
 
Ayrıca iftar yemeğinden sonra Kaymakamlığımızca İftara katılan Gazilerimize ve Şehit ailelerine Kur'an-ı Kerim ve Meali dağıtıldı.
 
İSAY2 Galeri