EV'LENİYORUZ 2017 FUARI, ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI MÜEZZİNOĞLU TARAFINDAN AÇILDI
 
Adana’daki programlarını sürdüren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen "Adana EV'leniyoruz 2017 Fuarı"nın açılışını yaptı.
 
Açılışta konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, "EV'leniyoruz" başlığının içeriğinin çok geniş olduğunu aktararak, "Evin içinden, orada yaşayanlara, her odasından tutun her mekânına kadar veya evlilik hayatını düşünen kadın, erkek bireyler için çok farklı boyutları var. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak beni ilgilendiren kısmı ise bir defa evleniyor olmak çok önemli. Az önce girişte 'Bekaroğlu' firmasını gördüm. 'Bekaroğlu' diye olan kimse kalmamalı. Evli olmalı herkes. Herkesin kendisinin bir hayat arkadaşı, bir yaşam paydaşını bulmasını temenni ediyoruz. Hayat paylaşıldıkça güzeldir. Bu anlamda mümkünse huzurlu, mutlu bir aileyi kurmak, bir yuvayı kurmak Rabbim herkese nasip etsin" dedi.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, evlilikte geçen hafta 40 yılını doldurduğunu belirterek, "Hanıma diyorum ki; esas kutlamayı 41'de yapacağız. Çünkü 41 kere maşallahı almamız lazım" diye konuştu.
 
Fuarın sektörde yeniliklere, farklılıklara ve bakış açısı değişikliklerine katkı sağlayacağını belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, "Ülke olarak büyük bir milletin mensuplarıyız. Güçlü bir ülkemiz ve büyük bir milletimiz var. Geleceğe umut ve güvenle yürüyoruz. Bu yürüyüşte birbirimizi ne kadar severseniz hayat o kadar, paylaşarak güzelleşir. Sevgi ise paylaşarak büyür ve zenginleşir. Millet olarak da birbirimizi daha çok sevmek ve birlikten güç doğar anlayışına, dünyayla yarışa hep birlikte sahip çıkmak ancak birlik ve beraberliğimizden geçer. Milletimizin birlik ve bütünlüğünü bozmak isteyen hainlere karşı duruşumuzu birlikten ve güçlü olmaktan, birbirimizi daha çok sevmekten yana koymalıyız. Ayrıştıranlara, çatıştırmak isteyenlere, ülkemize tuzak kurmak isteyenlere, fitneye ve fesada fırsat vermemeliyiz. Birbirimizi severek ve 'birlikten güç olur' anlayışına sahip çıkarak, muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki o büyük Türkiye'yi, o güçlü milleti oluşturmayı Rabbim bizlere nasip etsin" dedi.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, konuşmanın ardından Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Kaymakamımız Dr. Mehmet Ali Özkan ve kamu kuruluşu temsilcileri ile birlikte fuarın açılışını yaparak, stantları gezdi.

Kaynak: http://www.adana.gov.tr/evleniyoruz-
 
İSAY2 Galeri