Arif Nihat Asya’nın BAYRAK Şiiri Okuma Yarışması Düzenlendi

 

Adana Büyükşehir Belediyesi ile Adana Valiliğinin birlikte organize ettiği Arif Nihat Asya’nın BAYRAK şiirini en güzel okuma yarışması Kaymakamımız Dr. Mehmet Ali Özkan’ın katılımıyla gerçekleşti.

 

Adana Büyükşehir Belediyesi ile Adana Valiliğinin birlikte organize ettiği, Adana Kız Lisesinde düzenlenen Arif Nihat Asya’nın BAYRAK şiirini en güzel okuma İl yarışmasına 45 öğrencinin yarıştığı yarışmaya Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi öğrencisi Elif YÜREK Bölge Birincisi, İlçe 2. ve İl 3. oldu.

 

Kaymakam Özkan, “Vatan sevgisi sevgilerin en güzeli, en yücesidir. Herkesin içinde büyük bir yer tutan vatan sevgisinin yeri dinimizde de çok büyüktür. Vatan, millet özelliği taşıyan insanların üstünde yaşadığı kara parçası olsa da aslında vatan sadece bir kara parçasından ibaret değildir. Vatan yuvamız, vatan barınağımız, vatan en kutsal saydığımız yerdir. Vatanımızın her karışı başta 15 Temmuz Şehitlerimiz olmak üzere vatan uğrunda canını seve seve feda etmiş bütün şehitlerimizin kanıyla sulanmıştır. Vatan sevgisi yıllar boyunca pek çok yazar ve şairin eserine de konu olmuştur. Bunlardan birisi de Arif Nihat Asya’nın BAYRAK şiiridir.” diyerek yarışmaya katılan öğrencilere teşekkür ederek, dereceye giren öğrencileri de kutladı.

 

Yarışmada İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şeref İçoğlu, İlçe Yazı İşleri Müdürü Günay KILIÇ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Cumali Döşlü ve Mustafa Uçman, Okul Müdürleri, Öğretmenler, veliler ve öğrenciler hazır bulundu.

 
İSAY2 Galeri