ADANA VALİLİĞİ’NCE DÜZENLENEN, “ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER ONURUNA VERİLEN YEMEK PROGRAMI”,  AB BAKANI SAYIN ÖMER ÇELİK’İN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 
Adana Valiliği’nce,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü sorumluluğunda organize edilen “Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Verilen Yemek Programı”, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Ömer Çelik’in katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Anemon Oteli’nde gerçekleştirilen programa Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Ömer Çelik’in yanı sıra Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Kaymakamımız Dr. Mehmet Ali Özkan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, şehit aileleri ve yakınları ile davetliler katıldı.
 
Avrupa Birliği Bakanı Sayın Ömer Çelik, programda yaptığı konuşmada ‘Vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin huzuru,  güvenliği ve refahı için canlarını veren şehitleri ve gazileri,  daima şükran ve minnetle anacaklarını’ ifade etti.
 
AB Bakanı Sayın Ömer Çelik,  Adana Valiliği’nce organize edilen bu programda şehit aileleri ve yakınları ile bir arada olmaktan büyük bir onur ve gurur duyduğunu sözlerine ekledi.  
 
Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş ile birlikte masaları tek tek gezerek şehit aileleri ve yakınlarıyla tokalaşan ve kucaklaşan Vali Mahmut Demirtaş ise yaptığı açıklamalarda, ‘Vatan ve millet olarak çok şey borçlu olduklarını belirttiği şehit aileleri ve yakınlarının daima yanlarında olacaklarını’ vurguladı.
 
AB Bakanı Sayın Ömer Çelik’in katılımıyla gerçekleştirilen, “Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna verilen Yemek Programı”, Kur-an’ı Kerim’den sureler, şehitlerin ruhlarına duaların okunması, birlik ve beraberlik mesajlarının verilmesiyle son buldu.
 
Kaynak: http://www.adana.gov.tr/sehit-aileleri-yemek
 
İSAY2 Galeri