Adana Kızılay Kan Bağışı Merkezinin 2017 Yılı Kan Bağışı Kampanyasına Kaymakamlığımızca da Destek Verildi.
 Adana, Osmaniye illeri ve ilçelerindeki tüm hastanelerin kan ihtiyacını karşılamak üzere Kızılay'ın 2017 Yılı Kan Bağışı Kampanyasına Kaymakamımız Dr. Mehmet Ali ÖZKAN'ın katılımıyla Türkkızılayı Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Tunçhan Demir, Türkkızılayı Adana Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Ümit Tokgöz, İlçe İdare Şube Başkanları, İlçe Müftülüğü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Kaymakamlığımız Personelleri ile İlçemizde ikamet eden vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

     Türkkızılayı Adana Şubesi Başkanı Yusuf Ramazan SAYGILI yapmış olduğu konuşmada, “Kan bağışı kampanyası düzenleyerek, Adana, Osmaniye illeri ve ilçelerindeki tüm hastanelerin kan ihtiyacının giderilmesine bir nebze olsun katkı sağlamak istedik. Hem kan bağışında bulunan insanlar için, hem de verilen kanlardan faydalanacaklar için kan hayattır. Kan bağışı hem toplumsal hem de sağlık açısından önemli. Kan vermek sosyal bir sorumluluk ve sağlıklı herkesin kan bağışında bulunması gerekiyor. 2017 yılı kan bağışı kampanyasına ilk olarak Adana İli Çukurova İlçesinden başlıyoruz. Bugüne kadar en fazla desteği Çukurova’nın vermesi nedeniyle başta Çukurova Kaymakamı Dr. Mehmet Ali Özkan’a olmak üzere tüm personeline teşekkür ederim.” dedi. Ayrıca 2017 yılı Kan Bağışı Kampanyasına katılım ve desteklerinden dolayı Kaymakamımız Dr. Mehmet Ali ÖZKAN'a teşekkür ederek plaket verdi.

      Kaymakamımız Dr. Mehmet Ali ÖZKAN yapmış olduğu konuşmasında Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’ın selamlarını ileterek, Adana, Osmaniye illeri ve ilçelerindeki tüm hastanelerin kan ihtiyacını karşılamak için başlatılan kan bağışı kampanyasını önemsediğini dile getirerek, başta 15 Temmuz Şehitleri olmak üzere bütün Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize de Allah’tan şifalar dileyerek, yeni yıla girerken yaşanan terör eylemini de milletçe lanetlendiğini dile getirdi. Kan'ın insan sağlığı açısından ne derece önemli olduğunu, kan bağışıyla insanların can kurtarmanın yanında kendi sağlıklarını da kurtardığını ve bu tür kampanyaları her zaman destekleyeceğini ve bunun bir ekip meselesi olduğunu ifade eden Kaymakamımız Dr. Mehmet Ali ÖZKAN Kan bağışında bulunanlarla bir süre sohbet edip, Türk Kızılay'ına, Türkkızılayı Adana Şubesi Başkanı Yusuf Ramazan SAYGILI'ya ve kan bağışına katılan herkese teşekkür etti.
 
İSAY2 Galeri