AB BAKANI ÖMER ÇELİK, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ AHMET ORUÇ VE MEHMET ORUÇ’UN KABİRLERİNİ ZİYARET ETTİ
 
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Ömer Çelik, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında, Ankara’daki Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit olan ikiz polis memurları Ahmet Oruç ve Mehmet Oruç’un kabirlerini ziyaret etti.
 
Şehit polis memurları Ahmet ve Mehmet Oruç’un Ali Hocalı Mahallesi’ndeki mezarlarına yönelik ziyarete AB Bakanı Sayın Ömer Çelik’in yanı sıra Vali Mahmut Demirtaş, Milletvekilleri Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Mehmet Şükrü Erdinç, Tamer Dağlı ve Fatma Güldemet Sarı, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, şehit polis memurlarının aileleri ve yakınları ile vatandaşlar katıldı.
 
Şehit polis memurlarının mezarlarına su dökülüp karanfiller bırakıldığı ziyarette dualar okundu.
 
AB Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Ömer Çelik, Vali Mahmut Demirtaş, Milletvekilleri Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Mehmet Şükrü Erdinç, Tamer dağlı, Fatma Güldemet Sarı ve Kaymakamımız Dr. Mehmet Ali Özkan’ın katılımıyla gerçekleşen ziyaret, İl Müftüsü Hasan Çınar’ın Kur-an’ı Kerim’den süreler okuması ve ikiz polis memurları Ahmet ve Mehmet Oruç ile vatan için canlarını veren tüm şehitlere Allah’tan rahmet yakınlarına sabır ve başsağlığı dilenmesiyle son buldu.  
 
Kaynak: http://www.adana.gov.tr/ahmet-mehmet-oruc
 
İSAY2 Galeri