19 MAYIS’IN 98’İNCİ YILI ADANA'DA COŞKUYLA KUTLANDI
 
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98’inci yılı Adana'da coşkuyla kutlandı.
 
Adana'daki kutlamalar Atatürk Parkı'ndaki Atatürk Anıtı önüne çelenk konulmasıyla, saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasının ardından Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenlenen kutlama törenine geçildi.
 
Vali Mahmut Demirtaş, burada törene katılanların bayramını kutlayarak, “Ülkemizin, milletimizin ve değerli Adanalı hemşerilerimizin 98. yıldönümünü kutladığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi.
 
Günün anlan ve önemine ilişkin okunan şiirlerin ardından bir konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, istiklal ruhunun Samsun’dan başlayarak Anadolu’yu karış karış dolaşmaya başladığı, “Ya İstiklal, Ya Ölüm” parolası ile yola çıkılan 19 Mayıs 1919’un üzerinden tam 98 yıl geçtiğini söyledi.
 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, kutlu yürüyüşün 98. Yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını seve seve veren aziz şehitleri ve kahraman gazileri rahmet, minnet ve şükranla andıklarını dile getirdi.
 
Vali Mahmut Demirtaş ve protokol üyelerinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları dolayısıyla resim, kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüller verdiği kutlamalar, öğrencilerin masa tenisi, halk oyunları, jimnastik ve dans gösterileri ile son buldu.
 
Kaynak: http://www.adana.gov.tr/19-mayis--98inci-
 
İSAY2 Galeri